Opis Dla ucznia
Britain_pl

Share Print

Hello

You can visit our worldwide website for our globally available teaching resources, or visit our local website for for products, events and materials for your area.

Please choose below:

Gdzie kupić

Britain

Aktualny przewodnik po Wielkiej Brytanii dla osób uczących się języka angielskiego: kultura, historia i mieszkańcy.

Second Edition

Spróbuj zrozumieć kraj i jego mieszkańców dzięki przewodnikowi kulturowemu dającemu wgląd we współczesne realia życia w Wielkiej Brytanii.

W pełni zaktualizowane wydanie Britain 2nd edition przedstawia historyczne i kulturowe tło życia społecznego w Wielkiej Brytanii oraz takich instytucji jak publiczna służba zdrowia (NHS) czy BBC. Daje też wgląd w codzienne prywatne życie zwykłych Brytyjczyków. Uczniowie są zachęcani do rozważań nad omawianymi kwestiami kulturowymi, a także do dokonywania porównań z ich własną kulturą.

  • Pack (with Workbook)
  • Student's Book

Najważniejsze cechy:

  • Wykresy, diagramy, fragmenty znanych dzieł literackich oraz urywki z gazet zapewniają zróżnicowany i interesujący wybór dodatkowych informacji o codziennym życiu mieszkańców Wielkiej Brytanii.
  • Pytania zamieszczone na końcu każdego rozdziału zachęcają uczniów do analizowania informacji, które przeczytali w książce, i dokonywania porównań międzykulturowych.
  • Zadania w zeszycie ćwiczeń dodatkowo utrwalają treści i struktury językowe oraz zachęcają uczniów do dalszego zgłębiania poszczególnych tematów.
  • Regularnie aktualizowana strona internetowa zawiera bieżące informacje z Wielkiej Brytanii i udostępnia adresy stron internetowych brytyjskiego rządu i mediów.

Szczegóły...

Dla kogo jest ta książka? Britain to idealna pozycja dla nauczycieli szkół średnich oraz pracujących z osobami dorosłymi, którzy szukają aktualnych informacji i ćwiczeń opartych na wątkach kulturowych lub są zainteresowani przyciągającymi uwagę materiałami do zintegrowanego nauczania przedmiotowo-językowego typu CLIL. Jest to też wartościowy przewodnik dla osób uczących się angielskiego w Wielkiej Brytanii (ESOL) oraz dla tych, którzy chcą uzyskać brytyjskie obywatelstwo.

Co można znaleźć w przewodniku? Wachlarz tematów obejmuje między innymi: kraj i jego mieszkańców, historię, geografię, tożsamość narodową, życie polityczne, monarchię, rząd, system prawny, szkolnictwo, gospodarkę i życie codzienne, warunki mieszkaniowe, jedzenie i napoje, sport i rywalizację, sztukę oraz wiele innych.

Wydanie zaktualizowano, uzupełniając teksty nowymi ilustracjami i rysunkami.

Strona internetowa

Ile tak naprawdę wiesz o Wielkiej Brytanii? Sprawdź swoją wiedzę kulturową, rozwiązując nasz quiz dostępny na stronie www.oup.com/elt/britain

Znajdziesz tam również sekcję poświęconą aktualnym kwestiom kulturowym wraz z archiwum tematów i linków do stron internetowych, interaktywne ćwiczenia uzupełniające każdy rozdział w książce oraz sekcję Tricky words, prezentującą trudne słowa użyte w książce Britain.

Obejrzyj Britain (2)

Pack with Workbook

978-0-19-430647-8

Britain. Understand the country and its people

Student's Book

978-0-19-430644-7

Understand the country and its people with this culture guide that gives a real ...

ISBN Title
978-0-19-430647-8 Britain Pack (with Workbook)
978-0-19-430644-7 Britain Student's Book