Product Information Teaching Resources Learning Resources
Oxford Matura Trainer

Share Print

Hello

You can visit our worldwide website for our globally available teaching resources, or visit our local website for for products, events and materials for your area.

Please choose below:

Buy from

Oxford Matura Trainer

Nr akceptacji MEN:

Poziom podstawowy: 688/1/2014
Poziom podstawowy, podręcznik wieloletni: 688/1/2014/2016
Poziom rozszerzony: 688/2/2014

Repetytorium - trening maturalny nowej generacji:

 • Pełne przygotowanie do matury podstawowej w podręczniku
 • Nagrania do wszystkich zadań na rozumienie ze słuchu i nagrania do sekcji słowniczkowych na dołączonej płycie mp3
 • Elastyczność w doborze treści – bogaty zestaw materiałów dla ucznia i nauczyciela pomaga w atrakcyjny i skuteczny sposób przygotować uczniów do egzaminu.
 • Powtarzanie i testowanie – regularne powtórki, rozbudowany zestaw testów oraz próbnych egzaminów umożliwiają monitorowanie postępów w przygotowaniach do egzaminu.
 • Pisanie i mówienie – szczegółowe wskazówki, modelowe wypowiedzi i listy przydatnych zwrotów stanowią praktyczną pomoc w rozwijaniu umiejętności pisania i mówienia.
 • Znajomość środków językowych – zadania w podręczniku pozwalają na systematyczne i kompleksowe przygotowanie do nowej części egzaminu (Use of English).
 • Zestawienie objaśnień zagadnień gramatycznych z dodatkowymi ćwiczeniami pozwala na utrwalenie materiału i personalizację powtórek
 • Optymalne wykorzystanie czasu przygotowania do egzaminu – ilość materiału w podręczniku umożliwia zrealizowanie wszystkich wymaganych zagadnień w ciągu jednego roku szkolnego

 • Student's Book
 • Teacher's Book
 • Online Practice

Legfontosabb jellemzők

 • Indywidualizacja pracy
  Możliwość dostosowania zakresu przerabianego materiału do potrzeb każdego ucznia dzięki dostępowi do setek ćwiczeń online na obu poziomach matury na Online Practice.
 • Pomoc w zmianie
  Szczególnie drobiazgowe omówienie nowych części matury od 2015 roku z obszernymi objaśnieniami, przykładami oraz dużą liczbą ćwiczeń.
 • Stałe monitorowanie postępów
  Rozbudowana baza testów i powtórek wraz z przykładowymi arkuszami egzaminacyjnymi.
 • Optymalizacja pracy
  Ilość materiału idealnie dopasowana do pracy w jednym roku szkolnym.

Reviews

„Przygoda z Oxford Matura Trainer jest jak pierwsza randka: ekscytująca, intrygująca, z szerokim wachlarzem zadań, zapadająca w pamięć i decydująca o osiągnięciu wymarzonego celu”
Małgorzata Serafin, Poznań

„Podręcznik Oxford Matura Trainer, przygotowujący do matury od przysłowiowej „kuchni” jest daniem wyrafinowanym, przygotowanym przez Masterchefa wśród wydawców. Jestem pewna, że zadowoli „podniebienia” najbardziej wymagających klientów, którzy w poszczególnych(za-) daniach odnajdą zarówno trochę pikanterii, jak i słodyczy.”
Danuta Nawrocka, Gorzów

„Uczniowie mają dostęp online do słownictwa, które mogą mieć zawsze przy sobie na komórce lub tablecie. W ten sposób przygotowują się do matury cały czas i wtedy kiedy oni tego chcą, nie tylko na lekcji”.
Anna Małek, Bydgoszcz

„Oxford Matura Trainer – Twój osobisty trener z Oxfordu! Wymagający lecz przyjazny, podaje duzo wiedzy, ale nie przynudza, zmotywuje Cię do ćwiczeń – pozytywny efekt murowany, ale nie zmaltretuje.”
Małgorzata Garstka, Łódź

„Dokładnie analizuje wszystkie, nie tylko nowe, zadania maturalne. Pozwala uczniowi słabemu poczuć się pewniej, gdyż zawiera bardzo dużą ilość słownictwa niezbędnego do zdania matury. Uczniowi zdolnemu natomiast, umożliwia rozwinięcie umiejętności językowych i ich dokładne przećwiczenie.”
Aleksandra Gieraś-Fatyga, Szczecin

„Oxfordzka jakość, Maturalna dojrzałość, kreatywny Trening, czyli wszystko co potrzeba by wkroczyć w dorosłe życie w XXI w.”
Agnieszka Chochorowska-Maślanka, Gdańsk

„Oxford Matura Trainer oferuje zróżnicowane zadania w celu rozwijania wszystkich umiejętności językowych (słuchanie, czytanie, mówienie itd.) Podział na poziomy (podstawowy i rozszerzony)umożliwiają pracę z uczniami na różnych poziomach językowych, co wspiera rozwój językowy maturzystów.”
Katarzyna Czyżewska, Gorzów

„Oxford Matura Trainer jest dobrym wyborem, ponieważ daje uczniowi pomysły na wykonanie poszczególnych zadań, uczy szerokiego zakresu – słownictwa, wydaje się być wizualnie i merytorycznie interesujący dla uczniów.”
Justyna Krawczyk, Gorzów

„Podręcznik zawiera ciekawe i zróżnicowane przykładowe zadania maturalne, ciekawe materiały ćwiczeniowe, dostępne są da poziomy podręcznika: podstawa oraz rozszerzenie, co jest bardzo przydatne. Oxford Matura Trainer uczy gotować!!!”
Anna Suszek, Gorzów

„Nowatorskie podejście do przygotowania uczniów do matury. Zmusza uczniów do samodzielnego myślenia. Różnorodność ćwiczeń, dodatkowe materiały.”
Wiesława Pietrzak, Gorzów

„Matura jest niczym maraton – niby osiągalne, ale przerażające wyzwanie. Im bliżej „dnia sądu”, tym więcej wątpliwości i stresu. Do obu potrzeba ogromnej dawki motywacji i systematycznych przygotowań. Oxford Matura Trainer, jak sama nazwa wskazuje jest takim osobistym trenerem, który prowadzi nas przez całe przygotowanie i gwarantuje sukces.”
Aleksandra Konarska, Gorzów

„Po pierwsze ma dwa poziomy, ma kod do masy dodatkowych materiałów online, daje dostęp do serwisu z filmami instruktażowymi dotyczącymi Matury 2015. A tak podsumowując to Oxford Matura Trainer = OMT = Obviously Most Teacher frendly.”
“Oxford Matura Trainer,
Is just the best sailor,
The more you sail,
And you’re a step vainer”
Iwona Wiśniewska, Poznań

„Już maturę podzielono,
w 2015 podstawowy i rozszerzony poziom ustalono,
uczeń trudzi się i pyta, online ćwiczy, e-book czyta,
w końcu też Oxford Matura Trainer chwyta”.

Honorata Kwaśniewska, Poznań

„Ponieważ jest to szczypta zabawy, garść informacji, pęczek przykładów i sagan ćwiczeń”
Agnieszka Łaszkiewicz-Klauza, Poznań

„A good Deal with students – drop everything and learn”
Izabela Kasprzak, Poznań

„Ugotować pyszny obiad chcesz? Książkę kucharską kupić możesz! A wspaniale maturę zdać chcesz? Oxford Matura Trainer tylko potrzebujesz! Wszystkie składniki znajdziesz tam, żeby matura wyszła well done!”
Joanna Szwajca, Poznań

„Od pokoleń matura bezsenność powoduje,
Lecz nie u kogoś, kto Oxford kupuje,
Jeśli chcesz by matura była prosta jak drut,
Zapukaj czym prędzej do księgarni wrót”

Karolina Naplocha, Poznań

„Oxford Matura Trainer jest dobrym wyborem, aby przygotować uczniów do matury z języka angielskiego, ponieważ trafia idealnie w potrzeby młodzieży. Możliwość uczenia się z wykorzystaniem interaktywnych ćwiczeń jest dla nich naturalna i pozwala im odnaleźć odniesienie do ich własnego życia. Uczenie się jest choć ciut mniej męczące.”
Patrycja Biskup, Bydgoszcz

„Oxford Matura Trainer to strzał w dziesiątkę, maturę z nim zdasz na piątkę!”
„Ułatwia pracę wszystkim nam, uczy, bawi i daje fun!”

Marta Piekarska, Bydgoszcz

„Oxford Matura Trainer: To Repetytorium, adekwatnie i nietuzinkowo egzekwuje rozwój.”
Dominika Radka, Bydgoszcz

„Podręcznik Oxford Matura Trainer pomaga uczyć języka traktując ucznia jako część globalnej wspólnoty. Uczy i przygotowuje do niezwykłej wędrówki przez współczesny Świat. Warto wyruszyć w tę podróż. Let’s go!”
Aleksandra Sroka, Łódź

„Ciekawie, Skutecznie, Pomysłowo – jest ciekawy, skuteczny i pełen pomysłów. Dobry lektor wykorzysta te zalety.”
Agata Miksa, Łódź

„Sprawdzony przez lata format repetytorium wzbogacony o nowe ćwiczenia i wiedzę niezbędną do przygotowania uczniów do „kolejnej” nowej matury 2015. Połączenie starego z nowym w tworzeniu nowej jakości.”
Anna Wachowska-Walczak, Łódź

„Oxford zaproponował apetyczny przepis na smakowity torcik maturalny, na który złożyły się kilogramy słownictwa, litry ćwiczeń, testów i kartkówek oraz szczypta inwencji twórczej.”
Magdalena Golan, Łódź

„Oxford Matura Trainer solidnie i rzetelnie Was przygotuje, czas spędzony z tą książką bardzo motywuje. Dzięki niej będziesz wspaniale przygotowany, no i sukces na maturze gwarantowany.”
Sylwia Pelizg, Łódź

„Podręcznik ten będąc repetytorium maturalnym jest jednoczesnie wzbogacony o ciekawe podejście do poszczególnych zadań maturalnych, czyni je przejrzystymi, potrafi nimi zaciekawić poprzez tematykę bliską nastolatkom.”
Dorota Bonkowska, Łódź

„Oxford Matura Trainer to najbardziej holistyczne kompendium łączące cechy typowego repetytorium z wiedzą niezbędną uczniom do realizacji zadań i kryteriami oceniania, dzięki którym znacząco zmniejsza stres związany z egzaminem maturalnym”.
Mariola Muszyńska, Łódź

„Myślę, że dzięki podręcznikowi uczniowie zostaną dobrze przygotowani do matury, a przez to będą skutecznie porozumiewać się w krajach anglojęzycznych, np. na Państwa wycieczce do Londynu. Praktyczny wymiar podręcznika jest istotny w dzisiejszym świecie. Po przerobieniu podręcznika uczeń będzie znał wyrażenia, słowa, gramatykę, czyli wszystko co przydatne w podróży.”
Izabela Nawrot, Łódź

„Marka Wydawnictwa gwarantuje dobry poziom merytoryczny. Z pewnością będzie to kolejny podręcznik, ale już uwzględniający zmiany w egzaminie maturalnym. Stanie się źródłem materiału, ale także inspiracji.”
Renata Zielenkiewicz, Szczecin

„Wydaje się prowadzić zarówno ucznia jak i nauczyciela Krok po kroku ku szczęśliwemu i satysfakcjonującemu obie strony finalnemu rezultatowi – zdanej maturze.”
Tomasz Krzyżanowski, Szczecin

„Ponieważ przygotowuje do dwóch poziomów, jest przystępny i przyjazny dla ucznia, zawiera ćwiczenia online, w ciekawy sposób przedstawia materiał, ma bogate słownictwo zaawansowane.”
Agata Szubryt, Szczecin

„Bo pracuję z Wydawnictwem Oxford już 30 lat i są zawsze wyniki! Zmieniłabym, gdyby tak nie było.”
Zofia Olek, Szczecin

„Podręcznik prezentuje nie tylko podstawowy materiał naturalny ważny z punktu widzenia egzaminu, ale także pokazuje prawdziwe angielskie życie. Ucząc się z Oxford Matura Trainer uczeń ma szansę poznać, poczuć i liznąć choć kawałek prawdziwej Anglii, a nie tylko rozwiązać zadanie maturalne. Materiał zachęca uczniów do zakręcenia się angielskim.”
Małgorzata Zientek, Szczecin

„Ta książka jest najlepsza, ponieważ nie tylko prezentuje listę składników, ale pokazuje i tłumaczy kiedy i w jaki sposób ich użyć, tak aby uczniowie cieszyli się sukcesem i chcieli próbować. Ten podręcznik właśnie taki jest!”
Katarzyna Polasik, Szczecin

„Sytuacje z życia wzięte, w zadania maturalne zgrabnie ujęte, na cały rok logicznie rozłożone i dzieci maturą nie są już przerażone!”
Joanna Stawska, Gdańsk

„Oxford Matura Trainer oferuje uczniom pomoc dając im odpowiednie narzędzia, za pomocą których osiągną sukces na egzaminie. Jest swoistym przewodnikiem prowadzącym uczniów do celu, jakim jest zdanie egzaminu maturalnego z dobrym wynikiem.”
Joanna Tarczyńska-Recka, Gdańsk

„Dobre proporcje pomiędzy poszczególnymi funkcjami (słuchanie, czytanie, mówienie) oraz mnóstwo dodatkowych ćwiczeń i wskazówki dotyczące samego egzaminu – Największą zaś zaletą dla uczniów są interaktywne ćwiczenia.”
Magdalena Szyk, Gdańsk

„Oxford Matura Trainer jest profesjonalnie przygotowanym „przewodnikiem”, który oprowadzi ucznia ścieżką czternastu tematów maturalnych, koncentrując się na istotnych ”zabytkach” – gramatyka i obecnych miejscach „common language” oraz zajęciach „vocabulary”.”
Kamila Zabrocka, Gdańsk

„Treść podręcznika jest dostosowana do nowych kryteriów maturalnych, jak również oparta o aktualne i nowoczesne informacje ze świata kultury i mediów. Materiał jest treściwy i zaprezentowany w przejrzysty sposób.”
Agnieszka Jeromin, Gdańsk

„Korzystanie z Oxford Matura Trainer daje możliwość uczniowi uporządkowania wiedzy i przygotowania się do egzaminu dojrzałości, tak aby on nie był zaskoczeniem, a przyjemnością i radością ze znajomości języka angielskiego.”
Małgorzata Brasseavy, Gdańsk

„Oxford Matura Trainer jest bardzo przystępnym repetytorium, dzięki któremu uczniowie rozwiną wszystkie umiejętności językowe niezbędne do zdania matury nie tracąc przy tym zainteresowania i radości z nabywania języka niezależnie od egzaminu.”
Aneta Jurewicz, Gdańsk

“Repetytorium Oxford Matura Trainer jest idealne – dzięki niemu rozwiążesz na 100% każde zadanie maturalne! Zmotywuje każdego leniucha i zrobi z niego językowego zucha!”
Agnieszka Perehuda, Gdańsk

„The book aims AT quality Rather than quantity of material, which activates students, language intuition without overwhelming them with information provided not onlyfor matura exam.”
Martyna Szewczuk, Gdańsk

Serwis Matura

Zapraszamy do naszego serwisu poświęconego nowej maturze, w której znajdą Państwo:

 • Broszurę omawiającą zmiany w maturze oraz informator maturalny.
 • Trzy odcinki praktycznego wideo szkolenia o zmianach w maturze pisemnej.
 • Propozycje lekcji do obu poziomów matury do wykorzystania w klasie.
Przejdź do serwisu

Inside Oxford Matura Trainer (4)

Oxford Matura Trainer Poziom podstawowy

978-0-19-440793-9

Trening maturalny nowej generacji.

Oxford Matura Trainer Poziom podstawowy podręcznik wieloletni

978-0-19-420324-1

Trening maturalny nowej generacji.

Oxford Matura Trainer Poziom rozszerzony z Online Practice

978-0-19-440797-7

Gruntowne przygotowanie do wszystkich typów zadań maturalnych w podręczniku oraz...

ISBN Title
978-0-19-440797-7 Oxford Matura Trainer Poziom rozszerzony z Online Practice
978-0-19-420327-2 Oxford Matura Trainer Poziom podstawowy Teacher's Book
978-0-19-440793-9 Oxford Matura Trainer Poziom podstawowy
978-0-19-420324-1 Oxford Matura Trainer Poziom podstawowy podręcznik wieloletni