Opis Dla nauczyciela Dla ucznia
Steps in English

Share Print

Hello

You can visit our worldwide website for our globally available teaching resources, or visit our local website for for products, events and materials for your area.

Please choose below:

Gdzie kupić

Nr dopuszczenia MEN:
Steps in English 1: 302/1/2010
Steps in English 2: 302/2/2011
Steps in English 3: 302/3/2011

Nowoczesny kurs dla klas 4-6 szkoły podstawowej, napisany od początku zgodnie z wytycznymi najnowszej podstawy programowej i prowadzący stopniowo od zabawy do samodzielnej nauki i samooceny. Dodatek Exam Steps in English zawiera ćwiczenia przygotowujące uczniów do sprawdzianu na koniec szóstej klasy.

Poznaj nową wersję Steps Forward, dostosowaną do znowelizowanej ustawy >>

 • Student's Book with Exam Booklet (poziomy 1 i 2)
 • Student's Book
 • Teacher's Power Pack
 • Workbook
 • iTools
 • Flashcards
 • Grammar Cards
 • DVD

Najważniejsze cechy:


  Realizacja nowej podstawy programowej zapewnia rzetelne przygotowanie do dalszej nauki w gimnazjum.
 • Kurs uczy kompetencji kluczowych i stopniowo przygotowuje uczniów do samodzielnej nauki.
 • Sekcja Self-evaluation (po każdym rozdziale) została skorelowana z nową podstawą programową.
 • Dodatek Exam Steps in English zawiera ćwiczenia przygotowujące do sprawdzianu kompetencji na koniec szóstej klasy.

Szczegóły...

 • Każdy poziom to materiał na przynajmniej 90 godzin lekcyjnych.
 • Steps in English to stopnie wiodące od pierwszych słów w języku angielskim do sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej.


Dla ucznia

Świetny materiał w pięknej oprawie zachęca do zainteresowania się angielskim.
 • Nowoczesna szata graficzna i współczesna tematyka sprawiają, że uczniowie korzystają z podręcznika z przyjemnością i zaciekawieniem, dzięki czemu łatwiej jest zachęcić ich do pracy.
 • Pięknie ilustrowane komiksy stworzone przez Paula Shiptona, popularnego autora opowiadań dla dzieci przyciągają uwagę i pomagają dzieciom w atrakcyjny sposób ćwiczyć nowy materiał.
 • Historyjka obrazkowa opowiadająca o przygodach Tomka, polskiego dziecka wśród brytyjskich rówieśników pozwala zapoznać się z realiami życia w Wielkiej Brytanii i zachęca do dokonywania porównań międzykulturowych.
Gramatyka wprowadzana metodą wielozmysłową angażuje wszystkich uczniów.
 • Dla wzrokowców – tabelki w książce, animowane prezentacje gramatyki na płycie iTools oraz Vocabulary Flashcards.
 • Dla słuchowców – tzw. audio drills – rytmiczne powtórki wprowadzonej struktury, piosenki i rymowanki.
 • Dla kinestetyków – grammar flashcards, pozwalające na zespołowe układanie różnych struktur gramatycznych.


Dla nauczyciela

Kurs oferuje wsparcie dla nauczycieli uczących w klasach na zróżnicowanym poziomie.
 • Dodatkowe ćwiczenia w podręczniku w minisekcjach "Extra!" – dla uczniów uczących się szybciej.
 • Dodatkowe ćwiczenia do kopiowania w Teacher’s Power Pack – Reinforcement worksheets dla uczniów wymagających utrwalenia materiału, oraz Extension worksheets dla uczniów potrzebujących dodatkowych wyzwań.
 • Ćwiczenia na trzech poziomach trudności w zeszycie ćwiczeń.
Propozycje zadań na różnych poziomach trudności w Teacher’s Power Pack.

Teacher’s Power Pack – książka nauczyciela, jakiej jeszcze nie było, skraca czas przygotowania lekcji do minimum i zapewnia nauczycielowi komplet materiałów do pracy z każdą klasą:
 • Strony z podręcznika opatrzone odpowiedziami do zadań i skryptami nagrań znacznie ułatwiają prowadzenie lekcji.
 • Propozycje dodatkowych zadań na zróżnicowanym poziomie trudności, pomysły na adaptację materiału z podręcznika pozwalają na szybkie dopasowanie materiału do potrzeb różnych uczniów.
 • Liczne notatki dotyczące pracy z uczniami dyslektycznymi wspierają nauczyciela w uczeniu i ocenianiu tych uczniów.
 • Zebrane w jednym miejscu ćwiczenia do kopiowania, informacje kulturowe, odpowiedzi do zadań z zeszytu ćwiczeń i nagrania do lekcji sprawiają, że czas potrzebny na przygotowanie lekcji ograniczony jest do minimum.

Opinie

"Po roku pracy z podręcznikami Steps in English łącznie z oprogramowaniem do tablicy interaktywnej do wymienionego tytułu, trudno mi teraz wyobrazić sobie inne narzędzia do prowadzenia lekcji na co dzień.
Podręcznik i ćwiczenia Steps in English są bardzo bogate w różnorodne teksty, ćwiczenia do treningu rozumienia tekstu zarówno słuchanego jak i czytanego. Jest to bardzo istotne w procesie nauki języka i w kontekście nadchodzącego wielkimi krokami sprawdzianu z języka angielskiego po klasie szóstej. Zadania projektowe inspirują uczniów do działania i wdrażają do samodzielności. Fotohistoryjki i komiksy bawią, są czytelne i zrozumiałe dla młodego odbiorcy. Program do pracy z tablicą interaktywną nie tylko wiernie odzwierciedla podręcznik i co ważne ćwiczenia, ale stanowi źródło dodatkowych zadań i gier, którymi dzieci są bardzo zainteresowane. Ten program jest łatwy w obsłudze zarówno dla nauczyciela, jak i dzieci. Klucz do odpowiedzi zamieszczony bezpośrednio przy zadaniu, oszczędza czas na sprawdzanie ćwiczeń wykonywanych podczas lekcji i w domu. Gry dydaktyczne proponowane przez autorów Steps in English, jako ważna metoda aktywizująca, wprowadzają również element współzawodnictwa i ułatwiają pracę zespołową. Właśnie praca z tablicą motywuje uczniów do aktywności i dyscypliny w klasie, gdyż nie ma lepszej nagrody niż „zabawa” przy tablicy. Książka dla nauczyciela jest bardzo wygodna, ponieważ zawiera nie tylko materiały metodyczne, ale także strony z odpowiednimi tekstami z podręcznika dla ucznia. Nauczyciel nie musi więc korzystać z dwóch źródeł jednocześnie. To duże udogodnienie. Teacher's Power Pack zawiera również ćwiczenia do materiału filmowego znajdującego się w programie do tablicy oraz inne dodatkowe zadania.
Naprawdę jest w czym wybierać, więc mamy ułatwioną indywidualizację nauczania. Workbook zawiera płytę z nagraniami do ćwiczeń z tego zeszytu, zatem uczeń może doskonalić w domu umiejętność rozumienia wypowiedzi ze słuchu.
Polecam tę serię podręczników. Lekcje języka angielskiego z pomocą Steps in English są ciekawe, urozmaicone i łatwe do zaplanowania realizacji założeń zawartych w Podstawie programowej nauczania języka angielskiego w drugim etapie kształcenia."


10 maja 2013 r.,
Dominika Urbańska
Szkoła Podstawowa nr 152 im. Elizy Orzeszkowej w Łodzi

"Podręcznik, ćwiczenia oraz materiały dodatkowe bardzo pomagają mi w prowadzeniu atrakcyjnych, ciekawych lekcji. Moi uczniowie także polubili ten kurs. Podobają im się zwłaszcza rytmiczne piosenki, łatwo wpadające w ucho. Część z nich opanowali już na pamięć. Ciekawym pomysłem okazało się również wprowadzenie postaci Robota Clankera- jego charakterystyczny głos zachęca dzieci do rytmicznego powtarzania. Zastosowanie rytmu uatrakcyjnia przebieg zajęć, nie pozwala na nudę. Kolorowa szata graficzna pobudza" wzrokowców ". Dzięki temu uczenie gramatyki stało się przyjemniejsze niż do tej pory, a muszę przyznać,że zawsze stanowiło to dla mnie wyzwanie. Nie da się bowiem ominąć przysłowiowego "wkuwania " pewnych partii materiału. Dzięki Steps in English stało się ono bardziej przystępne, szybsze i ...zabawne. Clanker skutecznie pokazuje uczniom co konkretnie należy opanować i w jakiej kolejnośći. Bardzo ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie płyty CD w Zeszycie Ćwiczeń. Dzięki temu uczniowie mogą pracować nad niektórymi ćwiczeniami samodzielnie, na przykład w domu i jest to dla nich coś nowego: odrabiania zadania domowego z użyciem płyty CD. Ogólnie oceniam kurs Steps in English bardzo wysoko."
Jolanta Mrochen, ZSM nr 4 w Kędzierzynie - Koźlu

Świetna pomoc, iTools niesamowite, mnóstwo możliwości, ciekawe gry i zabawy, piosenki, wersja karaoke, ciekawa szata graficzna podręcznika.
Anna Smeja-Robak, SP 41 w Bydgoszczy

Podoba mi się to, że wszystkie aspekty języka nauczane są "krok po kroku" zgodnie z tytułem kursu ;-)
Łukasz Zawistowski, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 Radom

Super rozwiązaniem są grammar cards! Dostosowany do mixed-ability classes!
Sylwia Szafarz-Zakrzewska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tarnowie

Kurs jest przystępny w uczeniu, bogato obudowany, słabsi uczniowie radzą sobie z materiałem, a dla lepszych mam dodatkowe zadania.
Barbara Markiel , Szkoła Podstawowa nr 37, Bielsko-Biała

Materiał zaprezentowany bardzo czytelnie, poparty ciekawymi historyjkami, z życia uczniów w podobnym wieku jak nasi uczniowie klasy IV, tyle że z brytyjskiej szkoły. Nie będziemy zmieniać podręcznika.
Dorota Będkowska, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym

Steps in English includes:

Steps in English includes: