Read On!

Projekty uczniów

KONKURS READ ON! – Znamy już zwycięzców!

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom biorącym udział w projekcie READ ON! za prace nadesłane do konkursu „This is your must-read”.

Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców:
I MIEJSCE w kategorii BOOK TRAILER
Uczniowie z klasy VI f ze Szkoły Podstawowej nr 82 w Warszawie zgłoszeni
przez panią Magdalenę Bigos za pracę na podstawie książki „The Coldest Place on Earth”

Brainshark on Project Competition

I MIEJSCE w kategorii WYSTAWA ILUSTRACJI DO KSIĄŻKI
Uczniowie z klasy V b z Zespołu Szkół w Babimoście zgłoszeni
przez panią Patrycję Stajkowską za pracę na podstawie książki „Can You See Lions?”

Zobacz prezentację

NAGRODY DLA UCZNIÓW:
Przedstawienie dla szkoły w wykonaniu aktorów naszego partnera – the Bear Educational Theatre
dla każdego autora zwycięskiej pracy konkursowej książeczki z kolekcji Oxford Graded Readers,
gogle VR oraz worki na zajęcia sportowe

NAGRODA DLA NAUCZYCIELA:
Roczna prenumerata czasopisma the Teacher oraz możliwość wyboru dowolnych publikacji
oferty Oxford University Press o łącznej wartości do 150zł

WYRÓŻNIENIA otrzymują

 • Uczennice z klasy 4 e ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie zgłoszone przez panią Dorotę Żak za pracę na podstawie książki „The Skateboarder”
 • Uczniowie z klasy 5 b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce zgłoszeni przez panią Jolantę Sokołowską za pracę na podstawie książki „Eyes”
 • Uczennice z klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze zgłoszone przez panią Dorotę Kalinowską za pracę na podstawie książki „Little Princess”
 • Uczniowie z klasy 4 b z Zespołu Szkół im. Rady Europy w Lubinie zgłoszeni przez panią Justynę Olejnik za pracę przygotowaną na podstawie książki „Titanic”
 • Uczniowie z klasy 6 z Zespołu Szkół im. Rady Europy w Lubinie zgłoszeni przez panią Justynę Olejnik za pracę przygotowaną na podstawie książki „England”
 • Uczniowie z klasy 5 Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym zgłoszeni przez panią Agnieszkę Skrzypczak za pracę na podstawie książki „Eyes”
 • Uczniowie z klasy 4 Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym zgłoszeni przez panią Agnieszkę Skrzypczak za pracę na podstawie książki „London”
 • Uczniowie z klasy 4 Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy zgłoszeni przez panią Magdalenę Wintoniak za pracę na podstawie książki „Farms”
 • Uczniowie z klasy 4 z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Zalasiu zgłoszeni przez panią Renatę Wciślak za pracę na podstawie książki „Orca”
 • Uczniowie z klasy 6 Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym zgłoszeni przez panią Annę Dzwonnik za pracę na podstawie książki „Robbers at the Museum”
 • NAGRODY DLA UCZNIÓW:
  Dla każdego autora wyróżnionej pracy gogle VR

  NAGRODA DLA NAUCZYCIELA:
  roczna prenumerata czasopisma the Teacher

  Dla wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy wzięli udział w konkursie przygotowaliśmy pamiątkowe dyplomy.
  Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do szkół przed zakończeniem roku szkolnego.
  Najlepsze prace konkursowe wkrótce umieścimy na naszej stronie internetowej.

  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!
  Zespół Oxford University Press

  NASZA ULUBIONA KSIĄŻKA

  Serdecznie zapraszamy nauczycieli i uczniów realizujących projekt czytelniczy READ ON! do udziału w konkursie
  THIS IS YOUR MUST-READ! i zaprezentowania ulubionej książki z biblioteczki.

  Jak wziąć udział w konkursie?

  Krok 1:
  Zastanówcie się, którą książkę z biblioteczki chcielibyście zaprezentować. Może tę, która podobała się największej liczbie czytelników? A może tę, która wzbudziła najwięcej emocji i była powodem gorących dyskusji?

  Krok 2:
  Wybierzcie, w której kategorii chcecie przystąpić do konkursu.

  KATEGORIA „WYSTAWA ILUSTRACJI/ZDJĘĆ DO KSIĄŻKI” KATEGORIA „BOOK TRAILER”
  Przygotujcie wystawę rysunków lub zdjęć do wybranej książki. Wykonajcie prace plastyczne dowolną techniką lub przebierzcie się za bohaterów książki i sfotografujcie w odpowiedniej scenerii. Zorganizujcie wystawę Waszych prac w szkole. Celem wystawy powinno być zachęcenie kolegów i koleżanek z innych klas do zapoznania się z wybraną przez Was lekturą. Przygotujcie filmową lub zdjęciową relację z wystawy i zgłoście ją do konkursu. Wyobraźcie sobie, że prowadzicie stronę internetową na temat książek, które warto przeczytać. Przygotujcie trailer, żeby zachęcić jak największą grupę osób do przeczytania Waszej ulubionej książki. Nagrajcie krótki, maksymalnie 3-minutowy film i prześlijcie do nas. Jeśli będziecie chcieli wykorzystać jakąś muzykę do przygotowania Waszej reklamy książki, zapoznajcie się z dokumentem Digital Response dostępnym poniżej.
  Krok 3:
  Wypełnijcie formularz zgłoszeniowy (Jeśli w pracy konkursowej został utrwalony Wasz wizerunek, prześlijcie dodatkowo odpowiedni formularz zgody na jego upublicznienie) i prześlijcie jego skan razem z pracą konkursową na adres mailowy projekt.readon@oup.com.W temacie maila napiszcie "KONKURS READ ON!".

  Nagrody

  Nagroda główna w kategorii „Wystawa ilustracji/zdjęć do książki”
  Dla uczniów – przedstawienie w języku angielskim w wykonaniu aktorów naszego partnera - teatru the BEAR EDUCATIONAL THEATRE dla szkoły zwycięskiej Klasy. Dodatkowo każdy uczeń z Klasy, która zgłosiła zwycięską Pracę Konkursową otrzyma lekturę poziomowaną z kolekcji Oxford Graded Readers oraz upominek niespodziankę.
  Dla nauczyciela - roczna prenumerata czasopisma „The Teacher” oraz bon na zakupy dowolnych publikacji z oferty Oxford University Press dostępnych na www.edugaleria.pl o wartości 150 zł.

  Nagroda główna w kategorii „Book trailer”
  Dla uczniów – przedstawienie w języku angielskim w wykonaniu aktorów naszego partnera - teatru the the BEAR EDUCATIONAL THEATRE dla szkoły zwycięskiej Klasy. Dodatkowo każdy uczeń z Klasy, która zgłosiła zwycięską Pracę Konkursową otrzyma lekturę poziomowaną z kolekcji Oxford Graded Readers oraz upominek niespdziankę.
  Dla nauczyciela – roczna prenumerata czasopisma „The Teacher” oraz bon na zakupy dowolnych publikacji z oferty Oxford University Press dostępnych na www.edugaleria.pl o wartości 150zł.


  Wyróżnienia:
  Każdy zgłoszony przez nauczyciela autor wyróżnionej pracy otrzyma upominek – niespodziankę. Nauczyciel każdej z 10 wyróżnionych grup uczniów otrzyma roczną prenumeratę czasopisma „The Teacher”. Wybrane prace konkursowe zostaną opublikowane na stronie projektu READ ON!.


  Regulamin konkursu
  Formularz zgłoszeniowy
  Zgoda na publikację wizerunku

  Realizacja projektu czytelniczego READ ON w Zespole Szkół w Lubinie


  W Zespole Szkół w Lubinie uczniowie z kilku klas realizują projekt czytelniczy READ ON!
  Pod kierunkiem pani Justyny Olejnik.
  W szkole co miesiąc organizowane jest wydarzenie związane z projektem.

  Zobacz szczegóły na stronie szkoły

  Gratulujemy osiągnięć !
  Zespół Oxford University Press

  BIBLIOTECZKA W SZKOLE – LET’S CELEBRATE!

  Wśród materiałów merytorycznych pomocnych w realizacji projektu otrzymali Państwo m.in. wskazówki, jak rozpocząć motywowanie uczniów do czytania już od dnia przybycia biblioteczki do szkoły.
  Poniżej prezentujemy materiał zdjęciowy z dnia powitania biblioteczki READ ON w szkole podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim przesłany przez opiekuna projektu – panią Izabelę Hipp.

  WHAT IS IT ABOUT?

  Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowali konkurs na projekt okładki dla książki Oranges in the snow z biblioteczki READ ON. Projekty okładek powstały przed zapoznaniem się z treścią lektury. Macie swojego faworyta?

  Serdecznie zapraszamy kolejne szkoły do dzielenia się z nami wrażeniami. Nadesłane zdjęcia i filmy z przyjemnością opublikujemy na stronie projektu.

  Pobierz oświadczenie rodzica z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku dziecka

  Zachęć uczniów do przeczytania w ciągu roku szkolnego jak największej liczby książek, jak również do dzielenia się swoimi wrażeniami i opiniami na ich temat poprzez różnorodne zadania i projekty.

  Zaproponuj Twoim uczniom, aby podzielili się wrażeniami z przeczytanej książki z kolegami i koleżankami. Możecie przygotować:

  • wystawę plakatów
  • przedstawienie teatralne
  • pokaz prezentacji
  • festiwal na zakończenie roku szkolnego dla kolegów ze szkoły i rodziców
  Zobacz, jak jeszcze możesz zaangażować swoich uczniów

  Jeżeli Twoja klasa przygotowała jakiś ciekawy projekt i chcecie się nim pochwalić, prześlij prace swoich uczniów na adres: projekt.readon@oup.com. Zamieścimy go na naszej stronie.

  Zobacz przykładowy projekt


  Prosimy o zapoznanie uczniów z dokumentem Digital Response - zasady regulujące prawa autorskie.
  W dokumencie znajdują się również wskazówki odnośnie nagrywania i kręcenia filmów, w celu zwiększenia jakości digital response.

  Aby zwiększyć wartość edukacyjną tego procesu, wprowadź w klasie terminologię wykorzystywaną przy tworzeniu filmów, włączając w to stanowiska (reżyser, producent, itp.) oraz słownictwo techniczne (sceneria, rekwizyt, ujęcie panoramiczne, itp.).

  Podstawowe terminy filmowe


  Patroni:

  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo
  Logo