Ana Sayfa Ödüller Kontrol Listesi Kategori & Projeler OBR ŞAMPİYONLARI SSS Bize Ulaşın Kaydolun
Home
Oxford Big Read Turkey 2021

Oxford University Press Türkiye ekibi olarak
12. Oxford Big Read yarışmamızda heyecanla sizlerle buluşuyoruz.

Değerli Öğretmenler, Kıymetli Ebeveynler,

Son iki yılda eğitim dünyasının tüm paydaşlarını derinden sarsan pandemi ve ülkemizde yaşadığımız doğal afetler sonrasında, üç yıl önce Oxford Big Read’de başlattığımız değişimi hızlandırmaya ve derinleştirmeye karar verdik.

Oniki sene önce Türkiye’de başlayıp farklı coğrafyalara yayılan Oxford Big Read, artık uluslararası bir yarışma. Biz bu seneden itibaren, evrensel yetkinliklerle donatmaya çabaladığımız öğrencilerimizi dünya vatandaşı olma yolculuklarında motive etmek için Oxford Big Read Yarışmasını dünyaya taşıyoruz: Birinci sınıftan onuncu sınıfa kadar olan öğrencilerimiz önce kendi bölgelerinde yarışıp finalist olacaklar. Sonra ulusal birincilik ve ikincilik için yarışacaklar. Her kategorinin sınıf birincileri arasından seçilecek ülke temsilcileri ise dünya çapında kazanmak için yarışacak.

On, onbir ve onikinci sınıf öğrencilerimiz ise ulusal yarışma için okudukları kitabın eleştirisini yapacakları bir video çekerek, yepyeni bir formatta proje ile yarışmaya katılacaklar. Yaş sınırlamasından dolayı global yarışmaya katılamayacak olan son sınıflarımızı, üniversiteler arasında düzenlediğimiz Oxford Readers’ Academy yarışmasına hazırlamayı hedefliyoruz. Bu kategoride her sınıfın ulusal kazananı, önümüzdeki sene gerçekleşecek Oxford Readers’ Academy Competition Workshop etkinliğine, üniversiteli arkadaşları ile birlikte katılmaya hak kazanacak.

Oxford Big Read, hala içinde bulunduğumuz pandemi süreci ve ülkemizde yaşanan doğal afetler sonrasında daha sosyal bir yola yönelerek Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri listesinden “Karada Yaşam”a odaklandı. Son iki yılda dijitalleşen Oxford Big Read ile yaklaşık 1,5 ağaçtan üretilen 61 kilo kağıt kurtarıldı. Bu çerçevede 12. yıl temamızı #RiseForEarth olarak belirledik ve tüm katılımcılarımızla birlikte bu sene kaç tane ağaç kurtarabileceğimizi ve kaç tane ağaç dikebileceğimizi görmek istiyoruz.

Desteğinizle büyümeye ve büyütmeye devam etmek dileğiyle!

NASIL KATILABİLİRİM?

Big Read section 1

1. Adım: Seç ve Sipariş Et

Yarışmamıza dahil olan yüzlerce Oxford Graded Readers arasından dilediğinizi seçin.

Oxford Graded Readers 2019 kataloğuna ulaşmak için tıklayınız. (PDF) Oxford University Press Yetkili Bayileri Oxford Big Read kitap kataloğuna ulaşmak için tıklayınız.
Big Read section 2

2. Adım: Oku ve Tasarla

Öğrenciler kitaplarını okuyarak kategorilerine göre güzel projelerini tasarlasın. Unutmayın, her kategorinin ayrı projesi var.

Önceki kazanan projelere göz atın. Kategori ve Projeler
Big Read section 3

3. Adım: Kaydol ve Kod Yarat

Şimdi Kaydolun

Sisteme kaydolun ve öğrenci bilgilerini girin.

Big Read section 4

4. Adım: Kaydet ve Gönder

Kaydet ve Gönder!

Öğrencilerinizin projelerini fotoğrafını çekerek (en fazla 10MB büyüklüğünde JPEG dosyası halinde) ya da tarayarak (300dpi çözünürlükte JPEG ya da PNG dosyası olarak) sisteme yükleyin

Oxford University Press Merkez Ofisi

KATEGORİ ve PROJELER

NE ZAMAN?

Oxford Big Read 12 tek raunt olarak gerçekleştirilecektir. Lütfen tarihleri not ediniz:

OBR12 Başlangıç

01.11.2021

OBR12 Son proje yükleme tarihi:

31.03.2022

OBR12 Bölge finalistlerinin ilanı

29.04.2022

Ulusal kazananların ilanı:

13.05.2022


AddressKozyatağı Mh. Değirmen Sk. 18/16, Nidakule. 34742 Kadıköy / İstanbul

Emaililetisim@bigread.oxford.com.trŞartlar ve Koşullar